icon

0326 214 03 67 - 0505 096 0 367
Randevu Al

icon

Şükrü Kanatlı Mh. Atatürk Cd.
Özkanlar Apt. No:48/1 Antakya / HATAY

CİLT SAĞLIĞI VE GÜZELLİĞİ İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİ

Cilt uygun yöntemle düzenli olarak temizlenmelidir. Su ve sabunla uzun süreli temas derinin doğal koruyucu tabakasının kaybına, kuruluğa neden olabileceği için cildin Ph değerine uygun, kokusuz, renksiz temizleyiciler kullanılmalıdır.

Ellerin soğuk veya sıcak su yerine ılık su ile yıkanması gerekir.

Cilt sık sık nemlendirilmelidir. Bu amaçla nemlendirici krem veya pomadlar kullanılmalıdır. Güneşin cildi yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisinden korunmak için koruyucu kremler kullanılmalıdır. Aşırı yağlı, hazır yiyecekler tüketilmemelidir.

Mantar gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmak için özel eşyaları başkalarıyla ortak kullanmayın. Vücuttaki kıvrımlı bölgeleri yıkandıktan sonra mutlaka kurutun. Ortak kullanılan havuzları sık sık dezenfekte edin. Cilt kanserlerinden korunmak için özellikle öğle saatlerinde güneşin altında bulunmayın.

En az 30 koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmaya dikkat edin. Alerji yaptığını bildiğiniz maddelerden uzak durun. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunabilmek için kondom kullanmak önemlidir. Fakat bu yöntemin de yüzde yüz koruyuculuğu olmadığı bilinmelidir.
Yorum Yapın